CEP TELEFONLARI ŞİŞMANLATIYOR!

Aşağa gitmek

CEP TELEFONLARI ŞİŞMANLATIYOR!

Mesaj  Admin Bir Cuma Mayıs 09, 2008 3:38 pm

Guatr ve Tiroid Kanseri Vakfı Başkanı Prof. Dr. Cumali Aktolun Balçiçek Pamir'in Söz Sende programına konuk oldu. Prof. Dr. Aktolun, cep telefonlarının tiroid hormonundaki demgeleri bozduğunu söylerken, bunun da kilo alımına sebep olduğunu açıkladı.

Tiroid hormonunun herkeste bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Aktolun, bu hormonun tabir-i caizse insanların başının belası olduğunu ifade etti.

CEP TELEFONU ŞİŞMANLATIYOR

Guatr'ın tiroid hastalıklarından bir tanesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Aktolun, cep telefonlarıyla ilgili yapılan bir araştırmaya da dikkat çekti:

"Guatr tiroidin onlarca hastalığından bir tanesidir. Cep telefonlarının kanser yaptığına dair birçok bilimsel araştırma var. Cep telefonu lobicilerinin de bunlara karşı görüşleri var. Ancak cep telefonunun tiroid hormonu üzerine yapılmış araştırmalardan toplum ve tıp çevresi bihaber. Cep telefonuyla ilgili çalışanların tiroid hormonu üretme kapasiteleri düşüyor.

Cep telefonu satıcıları, baz istasyonu kontrollerinde çalışanlar, cep telefonuyla yoğun konuşma içinde bulunanların iş sektöründe yapılan bir araştırmanın sonucu bu. Bu kişilerin tiroid hormonları ölçülmüş ve tiroid hormonlarında yükselme görülmüş. Bu yaklaşık 2-3 yıl içerisinde yapılmış ve daha devam eden bir çalışma.

Cep telefonları tiroid fonksiyonlarını düşürüyor. Bunun düşmesi kilo alımına sebep oluyor. Yani cep telefonuyla fazla haşır neşir almak kilo aldırıyor.
Şişmanlığa dolaylı olarak neden oluyor. Herkes cep telefonunu suistimal ediyor. Genelde sürekli olarak elimizde onunla konuşuyoruz. Uzun süre kulağımızda tutmamamız gerekir. Maksimum 60 dk'yı geçmemesi gerekir.
Kulak, tükürük bezi ve tiroid bezini etkiliyor.

Bilgisayarların insan sağlığı için çok tehlikeli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Aktolun: "Bilgisayarla ilgili olarak da şunu söyleyebilirim. LCD çıkmadan önce filtreler konulmaya başlandı. LCD'lerde radyasyon verme özellikleri daha düşük. Ekrana yapışarak bilgisayarda çalışırsanız üst bölgenizdeki bütün organlarınız etkilenir. Bilgisayar vücudunuzdaki suyu kaybedersiniz. 17 saat bilgisayar başında kalan bir çocuk öldü." dedi.

TİROİD HORMONUNUN DENGESİNİN BOZULDUĞUNU NASIL ANLARIZ?

Prof. Dr. Aktolun, tiroid hormonundaki dengesizliği anlamanın yollarını da aktardı:

"Tiroid hormonunu bozduğumuzda, azalttığınızda şişmeye başlar insan, kilo almaya başlar. Metabolizmayı hızlandırır çünkü tiroid hormonu.

Tiroid hastalarında cildin altında özel bir karbonhidrat birikir bu su çeker. Ve bu sayede yüz şişmeye başlar. Kolestrolü de yükseltir.

Tiroid hormonu azaldığında saç dökülür, kabızlık olur, tırnaklarda soyulma olur, depresyona eğilim artar, cinsel istekler azalır.

Fazla olduğunda ise kilo verme başlar, kaşları dökülebilir, aşırı yorgunluk başlar, kemikler eriyebilir, adeleler erir.

Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 154
Kayıt tarihi : 08/05/08

Kullanıcı profilini gör http://bizimkiler.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz